Sony Playstation Portable – přenosný herní král

Sony Playstation Portable jsem si pořídil relativně nedávno (cca 4 roky zpátky). Kdysi jsem se bavil tím, že jsem známým nahrával upravený firmware, ale nikdy jsem PSP nevlastnil. Neměl jsem takovou potřebu.

To se však změnilo, když jsem si chtěl zahrát staré pecky z Playstation 1. PSP totiž umí emulovat původní Playstation. To a fakt, že se jedná o přenosnou konzoli ve mě chybějící potřebu vyvolalo. Během pár hodin jsem se stal majitelem Playstation Portable.

Foto konzole PSP
PSP Street – to je on, akorát ten můj je v reálu je dost poničený

O tom, jak jsem se k PSP se ale dnes bavit nebudeme. Tento přenosný zázrak totiž po nainstalování modifikovaného firmware umožňuje hrát hry i s jiných konzolí. Vše díky homebrew emulátorům. Níže uvádím seznam těch dle mého názoru nejzajímavějších:

Konzole od Nintenda

NES

SNES

Gameboy / GBC

Sega

Master System / Game Gear / Genesis / Sega CD / Pico / 32X

Sony

Playstation

  • PSP umožňuje hrát hry z původního PS 1

Retroarch

Retroarch je emulační prostředí, které kombinuje hned několik emulátorů. Nabízí UI podobné tomu z PSP nebo Playstation 3. Je to ideální řešení pro všechny fanoušky starých her. Navíc je multiplatformní, takže jej lze využívat nejen na PSP, ale také například na PC, Android TV boxech nebo jiných herních konzolích. S rostoucím výkonem hostitelského zařízení lze využívat více a více emulátorů. Výjimkou nejsou ani mašiny, na kterých lze bez problémů emulovat třeba PS 2 nebo Nintendo Gamecube. Ale o Retroarchu se pobavíme někdy jindy.

Výsledek obrázku pro retroarch
Takto může RetroArch vypadat

Jak sami vidíte, PSP může být i v dnešní době zdrojem nekonečné zábavy. Díky emulátorům zvládne spouštět hry z těch nejlepších konzolí. Staré konzole od Nintenda, Segy pro něj nepředstavují žádnou výzvu a přinášejí spoustu originální hratelnosti. Pokud tedy tuto konzoli ze stáje Playstation stále máte v šuplíku, nadešel čas jej oprášit. Garantuji Vám, že nebudete litovat!

Napište komentář

%d bloggers like this: